služba je radosť . . . salón jarmila

Kozmetické štúdio Čadca  Oxygenoterapia Čadca  Kadernícky salón Čadca  Zelené potraviny Čadca 

Ruské ľudové liečiteľstvo

Ruské ľudové liečiteľstvoVypadávanie vlasov môže spôsobiť tiež nedostatok kremíku. Je preto potrebné jesť veľa surového ovocia so šupkou (kde je kremíku najviac), chlieb z otrubami alebo piť odvar s otrúb, dopriať si čerstvé uhorky, šalát, červenú repu a lesné jahody. Páter FERDA radil ako zdroj kyseliny kremičitej čaj z prasličky roľnej a žihľavy. Ďalej doporučoval odvar z gaštanových vetvičiek na oplachovanie vlasov.

Ruské ľudové liečiteľstvo nám ponúka na regeneráciu vlasov a odstránenie lupín niekoľko rád a receptov:

  • Nikdy si neumývajte vlasy horúcou vodou, iba primerane teplou.
  • Vodu vždy prevarte a pridajte do nej odvar z byliniek.
  • Chráňte hlavu pred chladom, ale i pred slnkom.
  • Rozpučené výhonky ostrúžniku zmiešajte s rovnakým dielom listov z brezy, hrsť zmesi varíme 5 minút v 3 litroch vody a necháme chvíľu lúhovať. Odvarom si umyjeme vlasy. Je to výborný prostriedok na zpevnenie vlasov.
  • Vezmeme malú cibuľu, očistíme ju a jemne nastrúhame. Kašičku zabalíme do gázy a potierame pokožku hlavy. Po niekoľkých hodinách si hlavu umyjeme a opláchneme. Je dobré  nechať sa na krátko ostrihať. Po niekoľkých procedúrach zmiznú lupiny, vlasy sa spevnia, vráti sa im pôvodná farba.
  • Zmiešame listy žihľavy 30g, listy podbeľu 30g,  koreň puškvorca 20g.  Šesť lyžíc tejto zmesi varíme v jednom litri vody a necháme luhovať 1 hodinu. Scedíme a odvarom si umývame hlavu 3krát týždenne pri lupinách a vypadávaní vlasov.